Cijene na maloj pijaci danas neobicno skocile. Na veliko iznenadenje lubenica se sa 40 popela na nevjerovatnih 50 centi! Pipun je ostao na istom... U atmosferi punoj paprika i smokvi, ustajalih breskvi i kajmaka, djenuh se i ja. Iako bi pravo mjesto za mene sada bio krevet, ovoga jutra sam osuden da mirišem luk. Zapravo i ne znam zašto sam oÐe. Receno mi je da trebam nešto nositi, ali majka sasvim uspješno gura svoja kolica, ili makar neshto što podsjeca na to. Izgleda da sam u svoj toj prici samo nijemi posmatrac željan sna. I u trenutku kada sam vrlo skepticno pocheo da gledam na svoju svrhu u svemu tome, jedna upecatljiva scena skrenu mi misli. Na izgled dva dosta visoka, krupna momka, poprilicno zavidne grade, neobicno projuriše kroz gomilu. U rukama im kese pune povrca. Jedan od njih ishitreno zastade. Skide sunglasses, i iz džepa izvadi ispresavijani papir. Ispravljajuci ga jednom rukom, uskliknu:
- Grašaaak!!! Nadji grašaak!?!?
Tada sam shvatio poentu. Grašak! Zbog toga sam tu!! Znam da je majka dva dana ranije pricala kako treba da kupi grašak, ali danas je zaboravila da ga stavi na spisak stvari za kupovinu! Sa pogledom genija obratih se mami:
- `ej, zaboravila si nešto............. mama.......... majko.......? majkooo?..........???
17 August 2007
Grašak !!!!
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment