8 June 2007

PG ZOO

Jedna obična popodnevna šetnja podgoričkim ulicama, sa fotoaparatom u ruci, može da se pretvori u pravi safari...

Tako sam prvo naišao na jednu japansku divlju mačku- objektiv mog fotoaparata je uspio da uhvati njen izraz lica, dok sam se ja žustro udaljavao:



Iz opasnog sukoba sam izašao neokrznut i zaputio se dalje... dočekala me riječna idila sa raspričanim guskama... patkama... šta li :





Iz idile sam prešao u bajku i uspio da uslikam posljednjeg podgoričkog jednoroga:


Iz bajke- natrag u realnost... ili nadrealnost- naišao sam na neodlučnog konja, koji je satima stojao na sred magistrale, neodlučan na koju stranu da krene:



Neke životinje ne bi bile egzotične u zološkom vrtu, na selu bi vjerovatno poslužile za jelo ili u procesu obrađivanja zemlje, ali na ulicama glavnog grada su upravo- egzotika!

1 comment:

Sharlo said...

Odlicno! Bravo!